Základy práce v Adobe Lightroom 1

Kliknite na video, aby sa pustila lekcia.
Upoutávka
Přehrát lekce
Přidat k oblíbeným YouTube

Popis kurzu

Jako správný fotograf už určitě dávno víte, že pokud chcete vaše fotografie dovést do dokonalosti, nestačí daný motiv jen perfektně vyfotografovat. Vhodnou úpravou fotek dokážete jejich atraktivitu změnit za pár minut k nepoznání. Adobe Lightroom dnes využívá většina těch, kteří potřebují fotografie třídit a upravovat. Tato část foto školy se zaměřuje na základní a nejpodstatnější části tohoto programu. Úprava fotek nemusí být zdlouhavá, naučte se pracovat efektivně... Více informací Jako správný fotograf už určitě dávno víte, že pokud chcete vaše fotografie dovést do dokonalosti, nestačí daný motiv jen perfektně vyfotografovat. Vhodnou úpravou fotek dokážete jejich atraktivitu změnit za pár minut k nepoznání. Adobe Lightroom dnes využívá většina těch, kteří potřebují fotografie třídit a upravovat. Tato část foto školy se zaměřuje na základní a nejpodstatnější části tohoto programu. Úprava fotek nemusí být zdlouhavá, naučte se pracovat efektivně a pracujte na více fotografiích současně. Provedeme vás od prvního kroku, který následuje po instalaci programu. Ukážeme si, jak se v programu rychle zorientovat, kde fotografie uspořádat, upravit a jak vylepšit. Foto kurz obsahuje užitečné tipy a triky, které vám usnadní první kroky s programem.
Prémiové fotokurzy
Všechny na
30 dní
400 Kč/ měs.
Všechny na
90 dní
320 Kč / měs.
Všechny na
365 dní
270 Kč / měs.
Úvod

Úvod

Proč si vybrat právě program Adobe Lightroom? Jaké výhody nám při úpravě fotek nabízí?
1:58
Vkládání fotografií

Vkládání fotografií

Ukážeme vám, jak importovat fotografie do programu a co je dobré o tomto procesu vědět. Správné nastavení je důležité, dokáže totiž urychlit práci s fotkami.
3:48
Přizpůsobení uživatelského prostředí

Přizpůsobení uživatelského prostředí

Postupně si odhalujeme funkci nástrojových panelů. Nastavujeme si zobrazení náhledů fotografií tak, jak nám to vyhovuje. Pás miniatur je výborný pomocník. Využijte ho!
0:00
Možnosti pracovní plochy

Možnosti pracovní plochy

K čemu slouží záložka přednastavených hodnot a okno historie? Zjednodušte si práci a zkopírujte si vytvořené úpravy na všechny podobné fotografie. Na ploše není místa nikdy dost. Nástrojové panely je možné přizpůsobit našim potřebám.
0:00
Úprava fotky

Úprava fotky

Pracujeme v paletě základních úprav obrazu, tonálních křivek, barev, převodu do černobílé škály, tónování, detailu, chyb objektivu, efektů a v paletě nakalibrování fotoaparátu. Projdeme si úpravami a složkami jednotlivých palet. V této části programu budete pravděpodobně trávit nejvíce času.
0:00
Práce s Lightroomem v praxi

Práce s Lightroomem v praxi

Celou teoretickou základnu přenášíme do praxe. Úpravu fotek si ukážeme na reálném příkladu.
0:00
Pokud chcete přidat komentář, musíte se přihlásit.
  1. Odoslať