Základy práce s fotoaparátem / II. část

Kliknite na video, aby sa pustila lekcia.
Upoutávka
Přehrát lekce
Přidat k oblíbeným YouTube

Popis kurzu

Chcete vědět, jak vyždímat ze své zrcadlovky maximum i v náročnějších podmínkách? Jak se správně připravit na "zmrazení" jedinečného okamžiku? Tento kurz fotografování vás naučí, jak získat maximální kontrolu nad svým fotoaparátem. Různé situace vyžadují různá nastavení. Dozvíte se, na základě čeho se máte rozhodovat a jak je správně nakombinovat v každé situaci. Fotograf ví, že vestavěný blesk není vždy nejvhodnějším řešením, ale existují i situace, kdy nám... Více informací Chcete vědět, jak vyždímat ze své zrcadlovky maximum i v náročnějších podmínkách? Jak se správně připravit na "zmrazení" jedinečného okamžiku? Tento kurz fotografování vás naučí, jak získat maximální kontrolu nad svým fotoaparátem. Různé situace vyžadují různá nastavení. Dozvíte se, na základě čeho se máte rozhodovat a jak je správně nakombinovat v každé situaci. Fotograf ví, že vestavěný blesk není vždy nejvhodnějším řešením, ale existují i situace, kdy nám může být nápomocný. Které? Na všechny tyto otázky a mnoho dalších najdete odpověď právě v tomto foto kurzu zaměřeném na základy fotografování.
Prémiové fotokurzy
Všechny na
30 dní
400 Kč/ měs.
Všechny na
90 dní
320 Kč / měs.
Všechny na
365 dní
270 Kč / měs.
Expoziční trojúhelník

Expoziční trojúhelník

Jak správně namixovat ingredience expoziční čas, clona a ISO? Jaká je mezi nimi závislost? Jak vypadá podexponovaná a přeexponovaná fotografie?
6:20
Měření expozice

Měření expozice

Proč jsou naše fotky občas příliš světlé či příliš tmavé? Jak se vyhnout ztrátě detailů ve fotografii? Jak nám pomůže histogram a co je to dynamický rozsah fotoaparátu?
5:08
Zaostřování

Zaostřování

Ostření a výběr ostřících bodů jsou při fotografování velmi důležité. Zaostřujte tam, kam chcete vy, ne tam, kam chce fotoaparát.
5:21
Expoziční režim na fotoaparátu

Expoziční režim na fotoaparátu

Fotit na automatiku není vždy ten nejlepší nápad. Fotoaparát disponuje několika automatickými a manuálními režimy. Podíváme se na ně blíže. V této části kurzu fotografování zjistíme, co dělají a podle čeho si je vybírat.
10:37
Vestavěný blesk

Vestavěný blesk

Kdy ho použít a kdy ne? Kdy je dobré sáhnout při fotografování po externím systémovém blesku?
2:22
Formát souboru

Formát souboru

Fotoaparáty umí ukládat fotografie v různé kvalitě. Jaký vliv to na fotku skutečně má? Oč přicházím a co mohu získat? Tato část foto školy popisuje rozdíly ve formátech RAW a JPEG. Proč je fotit do RAWu prostě super, když máte tu možnost?
2:50
Barvy ve fotografii

Barvy ve fotografii

Jak získat kontrolu nad barvami? Podpořte atmosféru a kreativní záměr fotografie jen vyvážením bílé.
3:41
Pomůcky

Pomůcky

Každému, kdo fotografuje, se občas hodí užitečný pomocník. Vybereme ty nejdůležitější.
2:25
Pokud chcete přidat komentář, musíte se přihlásit.
  1. Odoslať