Základy fotografování na 5 kroků

Kliknite na video, aby sa pustila lekcia.
Upoutávka
Přehrát lekce
Přidat k oblíbeným YouTube

Popis kurzu

Určitě se to stalo i vám. Vaše okolí je plné zajímavých věcí vhodných na fotografování, ale vy nevíte, jak a kde máte začít. Na každý jeden záběr se dá aplikovat metoda sestávající z 5 kroků, díky kterým si budete všímat všech důležitých aspektů pro vytvoření pěkné fotografie. V tomto foto kurzu se vydáte spolu s námi na foto vycházku. Projdeme různými situacemi, 5 krokovou metodu si vyzkoušíme při focení portrétu, makra i krajiny. Popíšeme si nejdůležitější věci,... Více informací Určitě se to stalo i vám. Vaše okolí je plné zajímavých věcí vhodných na fotografování, ale vy nevíte, jak a kde máte začít. Na každý jeden záběr se dá aplikovat metoda sestávající z 5 kroků, díky kterým si budete všímat všech důležitých aspektů pro vytvoření pěkné fotografie. V tomto foto kurzu se vydáte spolu s námi na foto vycházku. Projdeme různými situacemi, 5 krokovou metodu si vyzkoušíme při focení portrétu, makra i krajiny. Popíšeme si nejdůležitější věci, které k základům fotografování prostě patří. Vezměte si fotoaparát do ruky, rozhlédněte se a zjistíte, že pěkná fotografie na vás čeká všude kolem. Díky postupům z této části foto školy je však už hravě zvládnete.
Prémiové fotokurzy
Všechny na
30 dní
400 Kč/ měs.
Všechny na
90 dní
320 Kč / měs.
Všechny na
365 dní
270 Kč / měs.
Základy fotografování na 5 kroků

Základy fotografování na 5 kroků

Při fotografování je třeba si utřídit myšlenky v hlavě. Zatímco se z procesu focení stane podvědomá rutina, je nejlepším způsobem řídit se základními, v našem případě 5 kroky. Detailně si všemi projdeme a ukážeme si, jaká technika kromě fotoaparátu se nám na foto vycházce může hodit.
8:02
Fotografujeme běžné záběry

Fotografujeme běžné záběry

Fotografujeme "běžné fotografie". Odlište se od ostatních. V této části foto kurzu vám ukážeme, jak z běžného motivu vytvořit zajímavou fotografii.
13:39
Pohyb vody

Pohyb vody

Při tekoucí vodě máme několik variant, jak kreativně pracovat s rychlostí expozičního času. Pohyb vody můžeme zmrazit nebo naopak naznačit. Pomocí šedého nebo neutrálního filtru vytvoříme na fotografii zajímavý efekt.
12:09
Vliv pozadí na náš objekt

Vliv pozadí na náš objekt

Měníme vyznění fotky pomocí změny úhlu pohledu. Řekneme si, jak pozadí a světlo ovlivňuje celkový dojem fotografie. Ukážeme vám, jak jen malým pohybem fotoaparátu můžete dostat do fotografie nový rozměr.
8:49
Objektiv a ohnisková vzdálenost

Objektiv a ohnisková vzdálenost

Víte, jaký vliv má ohnisková vzdálenost na podání perspektivy? A jak ji ovlivňuje objektiv? V této části foto školy najdete odpověď.
6:39
Fotografování detailu

Fotografování detailu

Kdo z nás by odolal a nevyfotil si krásně rozkvetlé květiny. Ukážeme vám jeden velmi jednoduchý fígl, který vám rozzáří barvy na fotografii.
7:01
Fotografování portrétu

Fotografování portrétu

Aplikujeme 5 krokovou metodu na fotografování portrétu. Pracujeme se světlem a hledáme přirozené odrazné plochy.
16:15
Odraz na vodní hladině

Odraz na vodní hladině

Vodní hladinu najdeme na mnoha místech. Vhodná kompozice nám zajistí zrcadlení se okolí. Co je třeba udělat, aby byl odraz na fotografii co nejjasnější, se určitě dozvíte v závěrečné části tohoto kurzu o fotografování.
4:31
Pokud chcete přidat komentář, musíte se přihlásit.
  1. Odoslať