Základy focení se systémovým bleskem

Kliknite na video, aby sa pustila lekcia.
Upoutávka
Přehrát lekce
Přidat k oblíbeným YouTube

Popis kurzu

Každý fotograf, který bere focení vážně, se dříve či později dostane do situace, kdy jsou světelné podmínky na scéně nad možnostmi jeho zrcadlovky. Focení s bleskem je typicky vhodné v podmínkách, kdy je světla nedostatek. Velmi dobře však poslouží i v případech, kdy chceme jen vylepšit světelné podmínky na scéně pro náš fotografický či kreativní záměr. Tento kurz fotografování vám jednoduše vysvětlí, jak fotografovat pomocí systémového blesku. V jednotlivých lekcích... Více informací Každý fotograf, který bere focení vážně, se dříve či později dostane do situace, kdy jsou světelné podmínky na scéně nad možnostmi jeho zrcadlovky. Focení s bleskem je typicky vhodné v podmínkách, kdy je světla nedostatek. Velmi dobře však poslouží i v případech, kdy chceme jen vylepšit světelné podmínky na scéně pro náš fotografický či kreativní záměr. Tento kurz fotografování vám jednoduše vysvětlí, jak fotografovat pomocí systémového blesku. V jednotlivých lekcích se budete postupně seznamovat s praktickými možnostmi využití přímo při focení. Chcete-li mít hezké fotografie a zároveň dokonalou technickou kvalitu, považujte foto kurzy s tímto tématem za povinnou jízdu.
Prémiové fotokurzy
Všechny na
30 dní
400 Kč/ měs.
Všechny na
90 dní
320 Kč / měs.
Všechny na
365 dní
270 Kč / měs.
Výhody fotografování s bleskem

Výhody fotografování s bleskem

Proč a kdy je používání blesku nutností? Prozradíme vám, co všechno ovlivňuje kvalitu světla, kterou z blesku získáme. Proč je dobré fotografovat do formátu RAW a s jakými dalšími věcmi je při focení dobré počítat.
6:08
Vybavení fotografa

Vybavení fotografa

Poradíme vám, podle čeho si vybírat foto příslušenství a co se vám na pokročilejší fotografování určitě bude hodit.
4:28
Režimy na fotoaparátu

Režimy na fotoaparátu

V této části kurzu fotografování se zaměříme na expoziční strategii, která je při používání systémového blesku nejideálnější a vysvětlíme si proč tomu tak je.
4:04
Způsoby měření expozice a expoziční strategie

Způsoby měření expozice a expoziční strategie

Jaké je ideální nastavení zrcadlovky? Jak zvolit vhodnou expoziční strategii pro různé světelné situace? Při používání externího blesku je manuální režim tím nejideálnějším nastavením. Proč? Na tyto otázky odpovídá tato kapitola foto kurzu.
5:08
Možnosti stanovení korektní expozice

Možnosti stanovení korektní expozice

Projdeme si všechny varianty a nástroje, které nám dokážou určit korektní expozici a jejichž znalosti jsou pro naše focení důležité. Víte, které to jsou?
3:02
Možnosti stanovení korektní expozice detailně

Možnosti stanovení korektní expozice detailně

K ověření správnosti nastavených hodnot ve fotoaparátu máme několik možností. Můžeme využít ruční expozimetr, vestavěný expozimetr ve fotoaparátu, nebo histogram. Některé zrcadlovky nabízejí funkci blikajících přepalů a v této části foto kurzu se podíváme i na pravidlo sluneční šestnáctky.
14:23
Blesk a jeho role v roli světla

Blesk a jeho role v roli světla

Manuální vs. TTL (automatický) blesk. Které parametry je ovlivňují? Detailně si rozebereme oba a vysvětlíme si je. Co znamená pojem kompenzace expozice? Nastat mohou dvě světelné situace: focení s bleskem jako hlavním světlem a focení s bleskem jako doplňkovým světlem. Jak řešit jednotlivé situace? Prozradíme vám, jak si můžete při zmrazení pohybu nebo při příliš ostrém protisvětle pomoci použitím vysokorychlostní synchronizace času.
10:42
Přidávání blesku do stávajícího přirozeného osvětlení

Přidávání blesku do stávajícího přirozeného osvětlení

Používáme nastavení fotoaparátu v manuálním režimu a blesk v automatickém režimu v přirozeném světle. Co znamená pojem Drag in the shutter?
3:21
Fotografování s modifikátorem světla

Fotografování s modifikátorem světla

Který z nich použít a kdy? Jak změnit velikost světelného zdroje a jak efektivněji pracovat s bleskem? Dáme vám recept na podomácku vyrobený modifikátor světla za pár korun, který si při fotografování určitě oblíbíte.
5:46
Posuňte se dále

Posuňte se dále

Systémový blesk se dá využít i jinak než jen na patici zrcadlovky. Co k tomu budete potřebovat?
1:40
Pokud chcete přidat komentář, musíte se přihlásit.
  1. Odoslať