Vrstvy úprav a základy maskování

Kliknite na video, aby sa pustila lekcia.
Upoutávka
Přehrát lekce
Přidat k oblíbeným YouTube

Popis kurzu

Úprava fotek se stala standardem fotografického procesu. Práce s maskami a úprava jednotlivých vrstev patří nepochybně k základům práce v programu Adobe Photoshop. Nevyhnete se jim při sebemenších úpravách fotek a poznání práce s nimi je nutností pro každého fotografa. K čemu vlastně slouží a jak je co nejefektivněji využít, se dozvíte v této části naší foto školy. Fotografie je kreativní obor a její postproces také. Proto se nedá aplikovat jeden postup na každou fotografii.... Více informací Úprava fotek se stala standardem fotografického procesu. Práce s maskami a úprava jednotlivých vrstev patří nepochybně k základům práce v programu Adobe Photoshop. Nevyhnete se jim při sebemenších úpravách fotek a poznání práce s nimi je nutností pro každého fotografa. K čemu vlastně slouží a jak je co nejefektivněji využít, se dozvíte v této části naší foto školy. Fotografie je kreativní obor a její postproces také. Proto se nedá aplikovat jeden postup na každou fotografii. My vám však ukážeme jejich využití na jednotlivých příkladech tak, abyste věděli, čeho je dobré si v praxi všímat a jak efektivně v programu Adobe Photoshop pracovat.
Prémiové fotokurzy
Všechny na
30 dní
400 Kč/ měs.
Všechny na
90 dní
320 Kč / měs.
Všechny na
365 dní
270 Kč / měs.
Úvod

Úvod

Na úvod je důležité říci, jak by měla práce v programu Adobe Photoshop vypadat. Úprava fotky je pouze částí celého procesu. Fotografii chceme hlavně vylepšovat, ne zachraňovat.
2:40
Ukázky principu masek

Ukázky principu masek

V první řadě si vysvětlíme, na jakém principu masky fungují. Ukážeme si rozdíl mezi použitím bílé a černé masky. Víte, jak změnit například barvu rtů pomocí vrstvy úprav?
9:55
Přesný výběr masky

Přesný výběr masky

Na příkladu si ukážeme použití ostrých masek. Dozvíte se, kdy je tento typ masky vhodné používat.
16:03
Jak začít?

Jak začít?

Aby se nám na fotografii lépe dívalo, prošla drobnou úpravou hned na začátku. Co všechno jsme na fotografii v předchozích úpravách změnili?
3:24
Práce s barevnými kanály

Práce s barevnými kanály

Obecně se všichni snažíme hledat vždy co možná nejefektivnější cesty k dosažení požadovaného výsledku. Naštěstí jsou způsoby, které nám v některých případech přesně a jednoduše umožní pracovat jen s určitou oblastí na fotografii. Díky úspoře času upravíme více fotografií, nebo se s konkrétní fotkou dostaneme při úpravě mnohem dál.
3:34
Vinětace a soustředění pohledu na střed fotky

Vinětace a soustředění pohledu na střed fotky

Pokud víme, jak funguje lidské vnímání při pohledu na fotografii, umíme to při její úpravě využít. Prací s maskami dokážeme upoutat pozornost diváka tam, kam potřebujeme.
11:07
Precizní doostřování

Precizní doostřování

Celoplošné doostření fotky není vždy žádoucí a Photoshop nám umožňuje dokonalou kontrolu. Ukážeme si tedy způsob, jak dostat vyšší ostrost pouze na místa, kde to vyhovuje nám. Vysvětlíme si, k čemu slouží tzv. inteligentní objekt a kdy nám přijde tato funkce při úpravě fotky vhod.
7:05
Automatický výběr podle barvy

Automatický výběr podle barvy

Častokrát, například při produktové fotografii, bychom rádi něco upravili, ale vytváření složité masky nás od toho odrazuje. Photoshop nabízí nástroj, který automaticky vytvoří i velmi složitou masku.
4:59
Změna barvy

Změna barvy

Nyní můžeme libovolně upravovat pouze zvolenou oblast fotky. Využití si demonstrujeme na úpravě barevnosti.
3:11
Ukázka vizualizace masky

Ukázka vizualizace masky

V závěrečné části dnešní foto školy si ukážeme, jak si dokážete kdykoli zkontrolovat jak vaše maska, kterou jste vytvořili, vypadá.
1:27
Pokud chcete přidat komentář, musíte se přihlásit.
  1. Odoslať