Rychlá úprava a retuš portrétu

Kliknite na video, aby sa pustila lekcia.
Upoutávka
Přehrát lekce
Přidat k oblíbeným YouTube

Popis kurzu

Žádná dokonalá fotka portrétu se neobejde bez alespoň minimálního počítačového zásahu. Pokud portrét plánujeme sdílet s ostatními ve větším formátu, měli bychom být pozornější ještě více. Ať už se jedná o základní úpravu fotky, nebo detailní retuš, jsou takové kroky dnes přirozenou součástí fotografického procesu. V tomto foto kurzu si ukážeme techniku, se kterou se za 5 – 10 minut posune vaše fotografie na úplně jiný level.
Prémiové fotokurzy
Všechny na
30 dní
400 Kč/ měs.
Všechny na
90 dní
320 Kč / měs.
Všechny na
365 dní
270 Kč / měs.
Výběr správné fotky

Výběr správné fotky

Jak co nejefektivněji třídit fotografie? Tak s tím se trápí nejeden fotograf. Jak si můžeme pomoci, aby proces výběru té nejlepší fotky proběhl opravdu rychle a měli jsme jistotu, že naše volba byla správná, si ukážeme v této kapitole.
8:29
Základní úpravy v Adobe Lightroom

Základní úpravy v Adobe Lightroom

Správné pleťové tóny jsou velmi důležité. Upravíme tedy barevnost, abychom měli co nejlepší startovní pozici. Vyladíme kontrast, ostrost a odstraníme nedostatky objektivu.
4:25
Základní retuš portrétu v Adobe Photoshop

Základní retuš portrétu v Adobe Photoshop

V první fázi úprav se zaměříme na nejviditelnější nedostatky. Ukážeme si nejvhodnější nástroje a popíšeme jejich funkčnost. Pracujeme tak, aby naše zásahy nebyly na fotografii viditelné.
7:17
Oči a rty

Oči a rty

Oči a rty bezpochyby na každém portrétu přitahují pozornost diváka. Ovlivňují tak velkou měrou náš celkový dojem z fotografie. V této části vám v našem kurzu fotografování popíšeme techniku, díky které je umíme dovést do dokonalosti a zároveň jim ponechat jejich přirozený vzhled.
11:12
Zvýraznění a vyhlazení kontur obličeje

Zvýraznění a vyhlazení kontur obličeje

Mocný nástroj Liquify nám pomůže upravit nerovnoměrnou část vlasů. Jak při úpravě fotky dosáhnout dokonalé pleti a zároveň zachovat její strukturu?
9:02
Doostření fotky

Doostření fotky

Doostřování fotografie je důležitou součástí úpravy. Věděli jste, že můžete doostřovat barevné kanály zvlášť? V této kapitole si řekneme, kdy nám to u portrétu přijde vhod.
10:40
Pokud chcete přidat komentář, musíte se přihlásit.
  1. Odoslať