Klávesové zkratky pro Photoshop

Klávesové zkratky pro Photoshop

Dnešní dárek potěší všechny fanoušky úpravy a retuše fotografií v programu Adobe Photoshop - pro rychlejší a plynulejší práci vám přinášíme přehledný seznam základních klávesových zkratek nejčastěji využívaných funkcí. Soubory v plném rozlišení si můžete stáhnout na konci článku.

K čemu slouží klávesové zkratky

Pokud předpokládáte, že urychlují práci a že díky nim stihnete upravit více fotografií, máte samozřejmě pravdu. Co ale možná netušíte je, jak moc dokáží práci urychlit.

Představte si, že vás čeká úkol upravit několik desítek fotek z dovolené, nebo z rodinné oslavy. Všechny bude třeba nejprve otevřít, některé možná oříznout pro hezčí kompozici, na jiných zase vyretušovat drobné nedostatky, každou jednu barevně zkorigovat, zmenšit a uložit. Za normálních okolností tedy celkem makačka, která vyžaduje klikat na různé nástroje, nastavení a roletky ve všech zákoutích Photoshopu.

Víte ale, že všechny tyto úkony se dají zvládnout výhradně za pomoci klávesových zkratek a myši a díky tomu ušetřit až polovinu času stráveného za počítačem? A 50% úspora času už stojí za námahu, co říkáte?

Naučte se je co nejrychleji

Photoshop zná skutečně obrovské množství klávesových zkratek a naučit se je všechny je velmi náročné, na zrychlení vaší práce ale bude úplně stačit, pokud se naučíte alespoň ty nejzákladnější, tedy právě ty, které vám dnes nabízíme ke stažení.

Dobrý nápad je učit se používat zkratky postupně: tedy vybrat si jen jednu a používat ji tehdy, když si na ni vzpomenete. Začít můžete s jednoklávesovými zkratkami nástrojů, např. klávesou 'S' pro klonovací razítko, nebo 'J' pro retušovací štětec, později můžete přidávat kombinace kláves pro rychlejší práci s vrstvami (např. CTRL + J – duplikovat vrstvu) nebo selekcí (např. CTRL + SHIFT + I – invertovat selekci).

S každou naučenou klávesovou zkratkou se bude tempo vaší práce zrychlovat, až možná nakonec překvapeně zjistíte, že si potřebujete některé zkratky přizpůsobit svým potřebám tak, aby vám více vyhovovaly. Jak si nastavit vlastní klávesové zkratky a položky v menu si předvedeme v některém z dalších článků.

Stáhněte si klávesové zkratky pro Photoshop v plném rozlišení ve formátech .jpeg a .pdf, sbalený soubor obsahuje i verzi pro tisk (na bílém pozadí).

Líbil se vám tento článek?
Komentáře
Pokud chcete přidat komentář, musíte se přihlásit.
  1. Odoslať