Našimi kurzy vás budou provázet profesionálové ze všech odvětví fotografie. Se svými zkušenostmi, radami a triky se s vámi rádi podělí mnozí fotografové a umělci. Nechte se zlákat jasným, srozumitelným a kvalitním výkladem z různorodého tematického zaměření. Každý z našich lektorů je pánem svého řemesla a tak vám umíme zabezpečit vysokou informační hodnotu videí. Máme na paměti, že i naši lektoři začínali jako vy, od začátku, a také určité pojmy byly pro ně velkou neznámou. Díky jejich dlouholeté fotografické praxi, trpělivosti a ochotě podělit se s jejich vědomostmi, dnes přesně vědí, jak mají danou informaci divákovi podat, tak aby obsahu kurzu porozuměli všichni. Nemusíte se tedy obávat nesrozumitelnosti výkladu. S ohleduplností přistupujeme ke každé úrovni fotografa.
Peter Brichta
Aktivnímu fotografování se věnuje posledních 7 let. Od svých začátků si vyzkoušel různé žánry, od ateliérového focení, reportážní fotografii až po styl paparazzi. V současnosti působí jako sportovní a komerční fotograf. Když s fotografováním začínal, byly materiály velmi obtížně dostupné a většinu svých znalostí v oblasti sportovní fotografie musel získávat svépomocí. V současnosti se proto snaží získané vědomosti posouvat začínajícím fotografům, kteří tak získávají možnost postupovat rychlejším tempem. Při sportovní fotografii se neustále snaží zkoušet něco nového. Využívá různé možnosti světla, moderní techniky či kompozice, aby udělal fotografii zajímavější. Napomáhají mu i schopnosti nabyté v jiných fotografických žánrech a tím dodává záběrům jejich jedinečnost.
Martin Farkaš
Aktivnímu fotografování se věnuje již dlouhá léta. Ve svých začátcích se věnoval různým žánrům fotografie, avšak postupem času mu nejvíce učarovalo fotografování volné přírody. Právě v tomto směru se začal cíleně vzdělávat a zkoušet různé fotografické postupy. Nabyté zkušenosti ochotně předává v odborných článcích a na foto kurzech. Při fotografování přírody se snaží vymanit z encyklopedických snímků a do fotografie vnést zajímavé světlo, dynamiku a zachytit zvíře v tom správném okamžiku.
Daniel Ferenčík
Je v každodenním kontaktu s fotografií již více než 15 let. Kromě neustálého vzdělávání se v této oblasti se dlouhodobě zaměřuje na problémy a potřeby běžných fotoamatérů. Hledá a nachází způsoby, jak jim co nejsrozumitelnější formou poskytnout potřebné know-how k tomu, aby mohli krásnými fotografiemi dělat radost sobě i svému okolí. Přestože zatím není přímým aktérem žádného video kurzu, jako asistent stál u zrodu úplně každého.
Alex Hýbl
Filmové tvorbě se začal věnovat již ve svých 14-ti letech a od té doby se nadále aktivně vzdělává. Jako videoamatér se zúčastnil mezinárodních workshopů a později vystudoval Akademii umění v Banské Bystrici, obor filmová dokumentární tvorba. Už během studia získal znalosti z oblasti reklamní a komerční tvorby. Televizní zkušenosti získal v TA3, kde pracoval jako střihač. V současnosti působí v promotion oddělení televize DIGI Sport na pozici graphic artist. Jako kameraman se již 5 let účastní produkce Mistrovství světa v motokrosu (FIM MXGP), které jsou vysílány televizemi jako Eurosport, či Fox Sport. Díky tomu, že je pro něj jeho práce i tou největší zábavou, získal zkušenosti v každé oblasti filmové tvorby.
Jozef Peniak
Jozef Peniak je portrétní a komerční fotograf. V současnosti vyučuje fotografii na Soukromé střední umělecké škole v Nitře. Pracuje také jako odborný redaktor a recenzent fotografické techniky slovenského portálu www.ephoto.sk. Je lektorem fotografických workshopů, primárně zaměřených na studiové svícení a portrétování. Styl jeho fotografií je jednoduchý, ale přímý. Používá jen nezbytnou míru digitální retuše. Nepracuje s počítačovou manipulací, ale snaží se zachytit vše, co považuje za důležité již přímo do fotoaparátu. Rád pracuje s lidmi. Jednou z jeho největších předností je schopnost uklidnit nervózní lidi během focení a zachytit jejich přirozený výraz. Zvládne vyřešit každý technický fotografický problém, který před něj postavíte. V současnosti svůj objektiv zaměřuje nejen na portrétní a komerční fotografii, ale pracuje i na osobních projektech, dokumentuje své okolí ale i nestále se měnící evropské Slovensko. Začíná se stále více věnovat reportáži a svébytně pracovat s krajinářskou fotografií.
Roman Pinček
Aktivnímu fotografování se věnuje již více než 5 let, ale mnoho let předtím se jako začínající fotograf věnoval usilovnému sebevzdělávání. Prošel si všemi fázemi fotografa začátečníka, a jak sám říká: „Stále se je co učit." Jako lektor se vždy snaží empaticky vcítit do role studenta a neustále hledá způsoby jak jednoduše a srozumitelně vysvětlit zdánlivě náročnější témata. Jako fotografa ho přitahuje fotografování lidí. Tvrdí: „Musím mít v hledáčku nějakou akci nebo emoci." Právě tyto elementy nachází ve svatební a portrétní fotografii, které se aktivně věnuje nejvíce. Jeho mottem je: „Nemusíš být nejlepší. Stačí, když budeš lepší než poslední týden."
Miroslav Sedláček
Jako jediný z lektorů není fotograf a ani nefotografuje. Záběry vnímá pohledem retušéra a grafického designéra. Má více než 15 leté zkušenosti z reklamní oblasti, kde byl jedním z jeho hlavních pracovních nástrojů Adobe Photoshop. Všechny své znalosti tohoto úžasného programu vám předá v kurzech postprodukce a pokročilé úpravy fotografií, protože věří, že učení druhých je nejlepší cesta k neustálému zlepšování svých vlastních schopností. Kromě postprodukce a retuše miluje grafický design a kvalitní typografii.