Jak fotit portrét v přirozeném světle venku
Pokud alespoň občas fotografujete, určitě i vás trápí otázka, jak fotit pěkné portréty v exteriéru bez velkých investic do fotografické techniky.
Číst více
6.září 2016 V kategorii Fotoškola

Vánoční rady pro krásné rodinné fotografie
Vánoce jsou bezesporu jedním z nejkrásnějších období v roce, kdy se většina z nás těší na příjemnou atmosféru a chvíle pohody strávené s rodinou, na které pak ještě dlouho vzpomíná.
Číst více
16.srpna 2016 V kategorii Fotoškola

13 dobrých nápadů, jak naučit vaše dítě fotit II.
Přinášíme vám druhou část našeho článku o dobrých nápadech, jak naučit vaše dítě fotit, ve kterém se podíváme na kompozici, ostření a správnou expozici.
Číst více
15.srpna 2016 V kategorii Fotoškola

13 dobrých nápadů, jak naučit vaše dítě fotit I.
Pokud se i vaše dítě začalo v poslední době zajímat o fotoaparát nebo objevovat kouzlo fotografie, je ideální čas vysvětlit mu, jak se fotoaparát používá a ukázat, jak může být fotografování zábavné.
Číst více
15.srpna 2016 V kategorii Fotoškola

5 tipů na trochu jiné fotky z dovolené
Určitě to sami znáte: všechny fotky z dovolené u moře vypadají každý rok téměř stejně – záběr na moře s vrcholky plážových slunečníků, fotografie typu 'nohy a moře' nebo vlastní 'selfie' na pláži.
Číst více
15.srpna 2016 V kategorii Fotoškola

7 horkých tipů na krásné letní fotky
Letní fotky patří obvykle mezi ty hezčí, které se nám během roku podaří nafotit, už jen díky příjemnému počasí a pohodové atmosféře. Pokud však chcete, aby byly vaše fotky skutečně krásné, vyzkoušejte některý z následujících jednoduchých triků.
Číst více
15.srpna 2016 V kategorii Fotoškola

Jak zvládnout základy makrofotografie
Makro fotografie je úžasná, protože nám nabízí pohled na svět odlišnou optikou a ti z vás, kteří již nějaké makro objektivy vlastní, dobře vědí, jaké fascinující fotografie se s nimi dají vytvořit. Co ale dělat v případě, že takový objektiv nemáte a přesto chcete udělat zajímavou detailní fotografii?
Číst více
29.dubna 2016 V kategorii Fotoškola

Jak na pěkný portrét při západu slunce
Spousta z nás ráda fotografuje při západu slunce, obloha má tehdy zajímavou atmosféru a hýří různými barvami. Často však bývá problém v tom, že se nám z fotografovaného objektu stane tmavá silueta i tehdy, když si to nepřejeme. Dnes si řekneme, jak této situaci jednoduše předcházet.
Číst více
29.dubna 2016 V kategorii Fotoškola

Tipy na krásný portrét bez námahy
Asi nejčastějším důvodem ke koupi digitálního fotoaparátu je touha po pěkných záběrech naší rodiny a blízkých, a právě proto patří portrétní fotografie mezi nejrozšířenější. Pěkné záběry však získáme pouze tehdy, pokud se nám podaří dodržet alespoň několik fotografických zásad.
Číst více
29.dubna 2016 V kategorii Fotoškola