Canon EOS 7D Mark II v testu

Canon EOS 7D Mark II v testu

Je až neuvěřitelné, jak nám současné fotoaparáty dokáží zjednodušit proces focení. Umožňují nám vytvářet fotografie, jaké bychom před pár desetiletími realizovali jen těžko a posouvají tak hranice našich možností a kreativity o krok dál. Moderní technika dnes vytváří svět, ve kterém je fotograf limitován už jen svou vlastní fantazií.

Možná si při každém novém fotoaparátu říkáte: Co na něm vůbec mohli vylepšit? Naštěstí se výrobci neustále snaží a stále nás dokáží příjemně překvapit. Z času na čas se objeví fotoaparát, který vytvoří legendu a stane se pro jistý žánr fotografie 'povinným vybavením' na dlouhou dobu.

Takto své fanoušky nedávno potěšila firma Canon se svým novým modelem EOS 7D Mark II. Přináší mnohá vylepšení, která ocení hlavně fotografové, kterým se před objektivem pravidelně odehrává rychlá akce.

Nám se naskytla příležitost doprovázet šéfredaktora časopisu PC Revue Ondřeje Macka při testování této zajímavé novinky, což jsme si samozřejmě nemohli nechat ujít. Nabalili jsme batohy, vydali se na off-road dráhu a na vlastní kůži vyzkoušeli, čeho je EOS 7D Mark II schopna.

Podívejte se, jak naše seznámení s touto novou zrcadlovkou probíhalo.7D Mark II vydrží hodně

Je jen málo fotografů, kteří jsou ochotni vystavovat svůj drahý fotoaparát nepřízni okolí, většina z nás se o svou zrcadlovku stará jako o princeznu. Přesto je EOS 7D Mark II připravena snést toho opravdu hodně – tělo výborně odolává prachu i vodě a fotoaparát vám tak dovolí pracovat i ve skutečně extrémních podmínkách.

Rychlost a přesnost

Možnost fotografovat rychlostí 10 snímků za sekundu je sice fantastický údaj, ale pokud se zaostřovací systém nedokáže dokonale přizpůsobit rychlé akci před objektivem, je to jen málo platné. Fotoaparát Canon EOS 7D Mark II naštěstí nezklamal ani v tomto směru, systém ostření spolehlivě funguje i v náročných situacích. Ostří včas, maximálně přesně a udrží pohybující se objekt zaostřený po celou dobu snímání bez jediného zaváhání.

Jsme přesvědčeni, že v rukou šikovných fotografů se tato nová zrcadlovka stane nástrojem, s jehož pomocí budou vznikat fantastické záběry.

Líbil se vám tento článek?
Komentáře
Pokud chcete přidat komentář, musíte se přihlásit.
  1. Odoslať