5 tipů na trochu jiné fotky z dovolené
Určitě to sami znáte: všechny fotky z dovolené u moře vypadají každý rok téměř stejně – záběr na moře s vrcholky plážových slunečníků, fotografie typu 'nohy a moře' nebo vlastní 'selfie' na pláži.
Číst více
15.srpna 2016 V kategorii Fotoškola

7 horkých tipů na krásné letní fotky
Letní fotky patří obvykle mezi ty hezčí, které se nám během roku podaří nafotit, už jen díky příjemnému počasí a pohodové atmosféře. Pokud však chcete, aby byly vaše fotky skutečně krásné, vyzkoušejte některý z následujících jednoduchých triků.
Číst více
15.srpna 2016 V kategorii Fotoškola

Top 3 online programy na úpravu fotek zdarma
Řekněme si to na rovinu: v dnešní době se bez úpravy fotek obejde málokdo. Ať se jedná o jednoduchou úpravu expozice, barev nebo dokonce o odstranění rušivého elementu ze záběru, je dobré mít k dispozici program, který upraví vaši fotku kdekoliv a kdykoliv potřebujete.
Číst více
15.srpna 2016 V kategorii Úprava fotografií

Fotokurzy, knihy, online... Jak se skutečně naučit fotografovat?
Každý z nás by chtěl určitě umět fotografovat co nejlépe – pravidelně dělat krásné záběry, které by zaujaly nejen naše blízké, ale obstály by i v tvrdé konkurenci ostatních fotografických nadšenců.
Číst více
15.srpna 2016 V kategorii Témata

Tvorba videa: nová kategorie na Photovia.cz
Photovia kráčí s dobou a proto jsme pro vás připravili zcela novou, atraktivní kategorii: tvorbu videa. Dnešní zrcadlovky dokáží nahrávat video stejně dobře jako fotografovat, byla by proto škoda tuto úžasnou vlastnost nevyužít naplno.
Číst více
14.srpna 2016 V kategorii Novinky

Canon EOS 7D Mark II v testu
Ondrej Macko z PC Revue a Peter Brichta testují novinku Canon EOS 7D Mark II v extrémních podmínkách - podívejte se, jak test dopadl a co všechno si s novinkou můžete dovolit.
Číst více
29.dubna 2016 V kategorii Novinky

Klávesové zkratky pro Photoshop
Dnešní dárek potěší všechny fanoušky úpravy a retuše fotografií v programu Adobe Photoshop – pro rychlejší a plynulejší práci vám přinášíme přehledný seznam základních klávesových zkratek nejčastěji využívaných funkcí.
Číst více
29.dubna 2016 V kategorii Dárky

Jak zvládnout základy makrofotografie
Makro fotografie je úžasná, protože nám nabízí pohled na svět odlišnou optikou a ti z vás, kteří již nějaké makro objektivy vlastní, dobře vědí, jaké fascinující fotografie se s nimi dají vytvořit. Co ale dělat v případě, že takový objektiv nemáte a přesto chcete udělat zajímavou detailní fotografii?
Číst více
29.dubna 2016 V kategorii Fotoškola

Jak na pěkný portrét při západu slunce
Spousta z nás ráda fotografuje při západu slunce, obloha má tehdy zajímavou atmosféru a hýří různými barvami. Často však bývá problém v tom, že se nám z fotografovaného objektu stane tmavá silueta i tehdy, když si to nepřejeme. Dnes si řekneme, jak této situaci jednoduše předcházet.
Číst více
29.dubna 2016 V kategorii Fotoškola
1 2 3 4