Na co slouží sluneční clona na objektiv a kdy ji použít.
Pokud máte fotoaparát s výměnným objektivem, tak jste si už pravděpodobně všimli, že k některým objektivům je v rámci balení dodávána plastová sluneční clona. V dnešním článku se podíváme na výhody jejího používání, jaké typy jejího provedení jsou na trhu dostupné, a zmíníme také některé nevýhody, které mohou používání sluneční clony doprovázet.
Číst více
15.února 2017 V kategorii Fototechnika

Recenze Canon EOS 80D
Canon EOS 80D je po třech letech novým nejvyšším představitelem amatérské řady zrcadlovek značky Canon. Jde již o desátý model třídy EOS (v desítkové řadě), který začal svou pouť v roce 2000 třímegapixelovým (bez legrace) modelem EOS D30.
Číst více
15.února 2017 V kategorii Fototechnika

Light Leaks: Efekty pro fotografie zdarma
Dnes máme pro vás další dárek, který se výborně hodí pro ty z vás, co milujete úpravu fotek. Jedná se o několik světelných efektů simulujících světelné přepaly, takzvané „Light Leaks“, a tyto efekty jsou určeny pro vaše fotografie.
Číst více
6.září 2016 V kategorii Dárky

Vyměňte si na Facebooku profilovou fotku za video.
Nikdo netouží po tom, aby byl šedou myší. Každý z nás chce vynikat a nejvíce se to projevuje na sociálních sítích. „Úžasné“ momentky, „skvělé“ příhody a „neuvěřitelné“ věci ze života jiných nás nutí uvažovat nad tím, jak můžeme zaujmout i my sami.
Číst více
6.září 2016 V kategorii Témata

Lens Flare: Fotografické efekty zdarma
Opět jsme pro vás připravili jeden z dalších netradičních dárků, který můžete využít při vaší práci, tentokrát při úpravě fotografií.
Číst více
6.září 2016 V kategorii Dárky

Jak fotit portrét v přirozeném světle venku
Pokud alespoň občas fotografujete, určitě i vás trápí otázka, jak fotit pěkné portréty v exteriéru bez velkých investic do fotografické techniky.
Číst více
6.září 2016 V kategorii Fotoškola

Light leaks: Zelené video efekty zdarma
Připravili jsme pro vás i třetí část „Leaks“ ke stažení zdarma, tentokrát v zelené barvě.
Číst více
6.září 2016 V kategorii Dárky

Light leaks: Modré video efekty zdarma
Přinášíme vám druhou část „leaksů“ ke stažení zdarma, tentokrát se jedná o edici v modré barvě.
Číst více
6.září 2016 V kategorii Dárky

Light leaks: Oranžové video efekty zdarma
Dnes jsme pro vás připravili netradiční dárek, který můžete využít při tvorbě a úpravě videa. Jde o několik filmových záběrů s tzv. „light leaks“ efekty, tedy o dynamicky se měnící světelné efekty v oranžové barvě.
Číst více
31.srpna 2016 V kategorii Dárky
1 2 3 4